Mass Makina Sanayii A.Ş
x
Paletli Götürücü

Paletli götürücüler, çeşitli dökme ve parça malzemelerin yatay ya da eğimli olarak taşınmasında kullanılır. Bu götürücüler hafif ve ağır hizmet türü olarak ikiye ayrılır.

Hafif türler genellikle düşük kapasiteli bunker altı besleyici olarak ve ayrıca hat üretiminde kullanılanlardır. Ağır hizmet türü ise özellikle kamyon boşaltma bunkerlerinin altında (çimento fabrikaları, cam fabrikaları, demir çelik fabrikaları, maden tesisleri) kırıcıları beslemek için kullanılır.

Bunun yanında yükleyici ile beslenen bunkerlerin altında da bulunur ve malzemenin dozajlı olarak alınmasını sağlar.

 

Dozajlama genellikle frekans konvertörü ile yapılırsa da daha basit ve hassas olmayan sistemlerde elle veya motorlu sürgü ile de yapılır.

Kamyon besleme bunkeri altındaki uygulamalar için taşıyıcı paletler darbeye karşı güçlendirilir. Ayrıca çelik bant öncesi iğneli şiber uygulaması da oldukça yaygındır.

Paletli götürücülerin diğer götürücülerden en belirgin üstünlüğü ağır, büyük parçalı ve sıcak malzemeleri taşıyabilmeleridir. Bunun yanında kesici özelliği olan hurda metal gibi malzemeler de kolaylıkla paletli götürücülerde taşınabilir.

Paletli götürücülerde, palet dizaynı ile oynayarak götürücü eğimini 45° ve daha yukarı çıkarmak mümkündür.

Firmamız, 0.10 - 0.40 m/sn hızlarda, 400 - 2.600 mm palet genişliğinde ve 15 - 2.000 m3/h aralığındaki geniş bir yelpazede, muhtelif amaçlar için kullanılan paletli götürücüler üretmektedir.

Paletli Götürücüler; çimento, cam, demir çelik, maden ve benzer sektörlerde dayanıklı yapısı sebebiyle sıklıkla tercih edilir.

Gıda sektöründe de yeri olan paletli götürücüler, paket ve ambalaj taşımak için kullanılırlar.


Diğer Fotoğraflar

Paletli Götürücü - Referanslar
Paletli Götürücü