Mass Makina Sanayii A.Ş
x
Zincirli Konveyör

Zincirli konveyörler çimento, cam, bakır, tahıl ve benzer sektörlerde; tasarımın basitliği, yapının dayanıklılığı, birden fazla yerden malzeme alıp birden fazla yere boşaltabilmesi gibi sebeplerden ötürü sıklıkla tercih edilen taşıyıcılardandır. 

Zincirli konveyörler genellikle kapalı tip götürücülerdir. Malzeme götürücünün herhangi bir noktasından tekneye yüklenir ve kazıyıcı kanatlar tarafından oluk boyunca iletilir. Taşınan malzemenin boşaltılması tekne boyunca herhangi bir veya birden çok noktadan yapılabilir. Boşaltma birden çok noktadan yapılacaksa manuel veya pnömatik klapeler kullanılır.

Zincirli konveyörler alt ve üst bölümlerinde aynı anda malzeme taşıyabilirler ve gerektiğinde aynı anda, zıt yönlerde malzeme de taşınabilir. Zincirli konveyörlerde çekme elemanı olarak tekli veya çiftli zincir kullanılır.

Zincirli konveyörler çeşitli mikronize, tane ve serbest - akışlı malzemeleri taşımakta kullanılır. Kırılgan, nemli ve yapışkan malzemelerin taşınmasında elverişli değildir.

Zincirli konveyörlerin tercih edilme nedenleri şöyle özetlenebilir: Tasarım basitliği ve yapının dayanıklığı, malzemeyi üst ve alt bölümlerde iki yönde taşıyabilmesi, götürücü boyunca istenilen noktalardan kolay yükleme ve boşaltma.

Firmamız farklı boyutlarda, değişik hız ve kapasitelerde zincirli konveyör imal etmektedir. Gövde ve kazıyıcı kanatlar, kullanılacağı amaca uygun olarak fiziksel aşınmalara mukavemetli malzemeden mamul (çelik, paslanmaz, hardox, manganlı döküm, Ni-Hard) olarak üretilir.


Diğer Fotoğraflar

Zincirli Konveyör - Referanslar
Zincirli Konveyör